« Tagasi

Tervitasime Võhmas Balti keti teatejooksjaid

Võhma Vaba Aja Keskuse juures peatusid täna, 24. augustil, Balti keti mälestusjooksul osalejad Leedust, Lätist ja Eestist. Kuigi kaasaelajaid oli napilt, oli vastuvõtt südamlik ja soe.

Tervitussõnad ütlesid Läti esindaja Pēteris Cābulis, jooksu eestvedaja ja Leedu amatöörjooksjate assotsiatsiooni president Vidmantas Dobrovolskas ning meie oma Viljandimaa mees Juhan Änilane. Põhja-Sakala valla tervitused edastas vallavolikogu liige Enno Rohelpuu, kellel on enda nimel tervelt 100 läbitud maratoni!

Kolme riigi jooksuesindajatele anti üle kinkekotid vallameenetega, ning kõik kohalolijad said krõbistamiseks Põhja-Sakala vapi kujundusega kompvekke – väike magus žest mälestuseks ja tänutäheks.

Ka jooksjate poolt olid südamlikud kingitused: sõnavõtjatele ja korraldajatele pandi kaela mälestusmedalid ning lisaks kingiti Baltic Way 2025 meene, millel kujutatud mälestusjooksu teekond läbi kolme Balti riigi.

Enne teele asumist kõlas ka ühine laul "Ma vaatan paadist kiikriga", mis lisas hetkele veelgi ühtekuuluvustunnet ja rõõmsat meeleolu. Kui laul kõlama hakkas, ei suutnud üks rõõmsameelne jooksupaar jalgu paigal hoida – nende jaoks oli just paras hetk väikseks tantsusammuks.

Aitäh kõikidele, kes olid kohal – kohtume loodetavasti taas juba järgmisel aastal!
 

Marko Reimanni fotosid saad vaadata siit: Balti keti mälestusjooksjate tervitamine.

FOTOD: Angela Härm